prowadź biznes

w dynamicznie rozwijającym się sektorze rynku

Pompy ciepła to silnie rozwijający się segment rynku Odnawialnych Źródeł Energii. W roku 2019 sprzedano ponad 20 000 urządzeń typu woda-powietrze. Wzrost odnotowywany od 9 lat z rzędu sięga rekordowych wyników. W porównaniu do roku 2018 sprzedaż pomp tego typu wzrosła o 91%. Szacuje się, że w polskich domach zainstalowano już ponad 128 000 urządzeń. Ważnym czynnikiem jest stale prowadzony program „Czyste powietrze”, z którego blisko 18 000 wniosków dotyczyło montażu pomp ciepła. Nie bez znaczenia pozostają także: propagowanie technologii wśród instalatorów i projektantów, spadek cen urządzenia i relatywnie niskie koszty inwestycji, możliwość efektywnej współpracy z instalacjami fotowoltaicznymi, a także wzrost świadomości ekologicznej Polaków.
Już I kwartał roku 2020 pokazał dwukrotny wzrost sprzedaży w porównaniu do I kwartału roku 2019 i wyniósł 108%.
Czynnikiem, który istotnie wpłynie na dalszy rozwój rynku jest strategia ogłoszona przez Komisję Europejską, która zakłada udział pomp ciepła w budownictwie indywidualnym na poziomie 40% do 2030 roku.
Źródło: Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła
Rynek odnawialnych źródeł energii stale się rozwija
Stały rozwój rynku OZE generuje takze przyrost ilości podmiotów zajmujących się instalacjami i obsługą serwisową. W roku 2020 odnotowano 5733 wydane certyfikaty OZE dla osób zajmujących sie pracą w takich branżach jak:
73%
systemy fotowoltaiczne
13%
pompy ciepła
7%
słoneczne systemy grzewcze ST
4%
kotły i piece na biomase BB
3%
płytkie systemy geotermalne SG
W 2020 roku Polska utrzyma 5 miejsce wśród krajów Unii Europejskiej pod względem przyrostów nowych mocy PV. W maju 2020 przekroczyła 1950 mW.
Rynek pomp ciepła 2010-2030
Wzrost rynku pomp ciepła typu powietrze-woda w Polsce w latach 2010-2019
Prognoza rozwoju rynku
Prognoza sprzedaży pomp ciepła do budynków jednorodzinnych w Polsce do 2030 r.
bądź częścią wielkiej transformacji energetycznej
zobacz co zyskujesz
Szeroki zasięg i grono odbiorców pomp ciepła

Klienci indywidualni

Dotarcie do klienta indywidualnego to szansa, na upowszechnienie użytkowania pomp ciepła wśród tych, którzy nie śledzą na bieżąco tematyki OZE. Prowadzenie sprzedaży stacjonarnej w salonie NETSU to także możliwość zobaczenia urządzeń i zdobycia kompleksowej wiedzy o jego działaniu.

INSTALATORZY

To grupa, która profesjonalnie i kompleksowo obsługuje klienta końcowego. Obecnie w Polsce wydano 5733 certyfikaty OZE dające uprawnienia do prac przy różnego typu instalacjach.

ARCHITEKCI

Architekci dobierają odpowiednie urządzenia już na etapie projektu domu. Decydując się na konkretne i sprawdzone rozwiązania łatwo można osiągnąć maksymalna wydajność energetyczna danej nieruchomości.

PRODUCENCI DOMÓW SZKIELETOWYCH

Podczas tak kompleksowej inwestycji jak produkcja domu szkieletowego wszystkie czynniki i zastosowane komponenty wpływają na efekt końcowy jak i cenę. Instalacja odpowiedniej pompy gwarantuje prawidłowe i sprawne wykonanie zamówienia.

DEWELOPERZY

Tworząc złożony projekt deweloperski i konstruując oferty dla klientów można dokonać kalkulacji z zastosowaniem energooszczędnych pomp ciepła. Takie nieruchomości nie tylko zyskują na wartości, ale także spełniaja najnowsze wymagania prawne, ale i społeczne.

FIRMY FOTOWOLTAICZNE

Łączenie pracy pompy ciepła z zasilaniem energią słoneczną powoduje, że koszty wytwarzania energii spadają praktycznie do 0. Stąd duże wsparcie rynku fotowoltaicznego w oferowaniu i poszerzaniu sprzedaży kompletnych pakietów usług.

Odbiorcy hurtowi

Sprzedaż w specjalistycznych hurtowniach i punktach dystrybucji poszerza zasięg NETSU. Dzięki temu trafić można do specjalistów czy poszukujacych odpowiedniego źródła energii dla swojej nieruchomości.

Dofinansowanie
OTRZYMAJ DOFINANSOWANIE NAWET DO 37 000 ZŁ.

Decydując się na pompę ciepła NETSU lub pompę wraz z instalacją fotowoltaiczną i termomodernizacją budynku można wnioskować o dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”.

„Czyste powietrze” to dotacja rządowa w maksymalnej kwocie 37 000 złotych dla właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych, którzy planują wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne pompy ciepła spełniające najwyższe normy w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną.

PAŃSTWO PRZEZNACZYŁO NA TEN CEL 103 000 000 000 zł W PROGRAMIE ZAPLANOWANYM DO 2029 ROKU

Przejrzysty formularz internetowy, uproszczone procedury składania wniosków, wsparcie ekspertów i banków gwarantują błyskawiczny zwrot części kosztów za zakup i instalację nowych technologii.

źródło: www.czystepowietrze.gov.pl

detal_dofinansowanie_montaz_sprzedaz_netsu_pompy_ciepla

Dekarbonizacja Europy

Podczas trwania szczytu klimatycznego COP21 w Paryżu podjęto porozumienie mające na celu zatrzymanie procesu globalnego ocieplenia na poziomie wzrostu temperatury poniżej +2°C. Skutkiem tego bedzie również konieczna i postępująca dekarbonizacja sektora energetycznego – w tym sektora produkcji ciepła.
Rozwiązaniem, które już jest gotowe na realizacje nowej polityki energetycznej są pompy ciepła mogące działać zarówno w funkcji ogrzewania jak i chłodzenia budynków, ogrzewając przy tym ciepłą wodę użytkową.
dbaj o środowisko - zostań częścią netsu

    Interesuje Cię współpraca franczyzowa?
    Uzupełnij formularz, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą i zaproponuje warunki współpracy.